Suche dłonie? Jest na to sposób

Na przesuszenie skóry dłoni cierpimy zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, choć wielu z nas boryka się z tym problemem w przez cały rok. Co możemy zrobić, by mu przeciwdziałać?

Sposoby na przesuszone dłonie

Suchość dłoni, a co za tym idzie – problemy z szorstkością, pękaniem czy złuszczaniem się skóry – może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych należą mróz i kontakt z detergentami. Jeżeli więc chcemy poprawić kondycję skóry dłoni, powinniśmy wdrożyć dla nich codzienną pielęgnację, a także rozważyć skorzystanie z konkretnych zabiegów.

Pierwsza zasada w ramach regularnej pielęgnacji to rękawiczki. Do wszelkich prac wymagających kontaktu z detergentami – jak zmywanie czy czyszczenie powierzchni – zakładajmy gumowe rękawiczki. Wychodząc z domu w chłodne miesiące, miejmy na dłoniach rękawiczki zimowe. Używajmy też preparatów UV oraz kremów do rąk, tych ostatnich szczególnie przed snem. Myjmy dłonie w ciepłej, nie gorącej wodzie, stosując przy tym mydła i żele zawierające składniki natłuszczające.

Pielęgnacja dłoni przy okazji pielęgnacji ciała

Jeżeli nasz problem dotyczy nie tylko dłoni, lecz skóry w ogólności, możemy zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne. Na przesuszoną skórę doskonale podziała np. masaż na maśle shea – wspaniale odżywia i nawilża, a dzięki wysokiemu stężeniu kwasów tłuszczowych oraz witamin A, E i F obecnych w maśle shea pomaga skórze się zregenerować. Ponadto pomaga spowolnić procesy starzenia oraz stymuluje produkcję kolagenu w organizmie.

W przypadku zaniedbanej skóry doskonale sprawdzi się również masaż naturalną czekoladą – zawarte w niej przeciwutleniacze wpływają na zwiększenie jej jędrności i elastyczności. Oprócz nawilżenia i ujędrnienia masaż ten ma jeszcze jedną podstawową zaletę – wspaniały zapach czekolady relaksuje, poprawia nastrój i wzmaga produkcję hormonu szczęścia w organizmie.

Inną opcją jest masaż ciepłym olejem kokosowym – ma on właściwości odżywcze i nawilżające. Dzięki niemu nasza skóra odzyska swój naturalny poziom PH, przez co stanie się gładka, elastyczna i miękka.

Leave a Reply